Chciałem napisać coś ambitnego..

Ale nie mogę. Nie umiem zacząć. Miałem stworzyć wpis na temat średniowiecznej/ barokowej koncepcji vanitas. Tego jak przejawiała się w sztuce, tego jak się przejawia obecnie. I nie  chodziło mi tylko o opisanie powszechnie znanej symboliki. Chciałem przedstawić mniej oczywiste, współczesne formy, graficzne i muzyczne odwołujące się do marności.. Pomysł jest i czeka na realizację….

Chciałem napisać też tekst o relatywiźmie moralnym i motalności w ogóle… ale zniechęciłem się szybko. Chociaż temat ciekawy. Potrzeba więcej informacji. Może w przyszłości coś powstanie. Ale pewnie  coś wcześniej upadnie- nadzieja i chęć do realizacji pomysłu.

Miałem też chęć napisania czegoś o Socrealiźmie i muzyce tworzonej według wytyczonych przez ten nurt zasad. I wiele innych.

Mam wiele pomysłów, ale nie umiem tego poszeregować, zorganizować i faktycznie napisać tych  tekstów. 

Błąkają się po moim umyśle, szukają swojej  formy i treści. Starają się przetrwać pod natłokiem innych myśli.

Jeszcze żeby było łatwiej czytam sobie teraz „Upadek” A camusa i zmuszę mnie to to refleksji: Gdzie w tym wszystkim(nie tylko pisaniu) sens? 😦 Ale nawet jeżeli go nie ma to można się z tym jakoś pogodzić. 🙂 Piszę to żeby zakończenie miało jakiś pozytywny akcent. Chyba trochę ma.

Wszystko to jest takie mniej więcej.

3 myśli na temat “Chciałem napisać coś ambitnego..

  1. Te tematy, o których wspomniałeś, brzmią ciekawie i sama chętnie bym poczytała 🙂 Może rozdziel sobie to na kilka części, pierwsza krótka, a później zobaczysz ile będzie Ci się chciało? Ja tak na studiach zawsze pracowałąm – metodą małych kroczków… 🙂 Serdeczności

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s